Po prostu mama – Renata Piątkowska/ il. Joanna Rusinek

Siedem opowieści o obecności mamy w życiu dziecka w różnych zakątkach świata. Helenkę wychowuje tylko mama. Co w takim razie zrobić, gdy pani planuje na lekcjach wykonywanie laurki dla taty. Wprawdzie można zrobić laurkę dla dziadka, ale to już nie to samo. Helenka przypomina sobie, jak w wielu codziennych sytuacjach towarzyszy jej ukochana mama. I wtedy dziewczynka wpada na cudowny pomysł.

Wzrusza opowiadanie o Hemmie , która walczy o oddech syna. Pokazuje, że każda matka wie, widzi, czuje o wiele więcej w kwestii swojego dziecka niż inni. Henma przez wiele dni pilnuje synka, by w razie niebezpiecznego bezdechu zareagować i natychmiast pomóc. Antek jest niepełnosprawnym dzieckiem. Jego rówieśnicy kończą właśnie w szkole drugą klasę, a on spędza całe dnie w domu ze swoją mamą. Chwile radości z małych wielkich sukcesów Antka przeplatane są ze smutkiem. Antek przecież nigdy nie będzie biegał tak jak inne dzieci. Pewnego dnia chłopiec układa coś z klocków i pokazuje to coś swojej mamie.  To jedna z najbardziej wzruszających scen w tej książce.

Krótkie opowiadania, które pokazują, że mamy w każdym zakątku świata są … takie same. Dla swojego dziecka są gotowe góry przenosić. Nie jest wcale łatwo być mamą. Oczywiście dla wielu kobiet to duża radość, ale przychodzą takie dni, kiedy jest smutno, trudno. Czasem nie mają już siły. Ach, ale co ja Wam będę mówiła. Każda z nas niesie ze sobą bagaż różnych doświadczeń  i każda mogłaby pewnie opowiedzieć jakąś swoją historię.

Te historie chwytają niesamowicie za serducha, są wzruszające, radosne, smutne, niosą pociechę, pokazują dzieciom, że mamy baaaaardzo kochają swoje dzieci.

Wiek 6+

Wydawnictwo Literatura

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s