Myszka Trapiszka i Dom pod Kocią Łapką – Katarzyna Ewa Kozubska/ il. Aleksandra Kucharska Cybuch

Nastrojowa i ciepła opowieść o perypetiach pewnej mysiej rodzinki. Myszy polnych – dodam, bo jak się okazuje to ważne, a z różnic między nimi a myszkami hodowanymi w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy. A te – jak się okazuje, są istotne.

Mysia rodzina w składzie: mama-mysz, tata-mysz i ich pięć córek. Wiedzie sobie ona spokojny żywot u boku ludzi – panny Maryli i jej brata Henryka. Nic nie zaburza jej spokoju. Już jakiś czas temu myszy zajęły stary kredens w Domku pod Kocią Łapką. Organizują w nim swoje życie – jedzenie i czas wolny. No i przy każdej okazji poznają swoich gospodarzy. Obserwują ich zachowania i zwyczaje (ach te oczy spozierające zza zielonej paprotki:) Nieźle orientują się w ludzkim kalendarzu świąt – o czym za chwilę, znają ludzkich gości, odkrywają co rusz coś nowego w Domku.

Nadszedł grudzień i są świadkami gorączkowych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, one same rywalizują o tytuł Mysiuli – Mądruli, na drzwiach wejściowych zawisła kołatka w kształcie kociej łapki, w końcu – pojawia się pewien gość ze świata z zewnątrz.

Dzieje się wiele, a wszystko w zimowym i nastrojowym klimacie mroźnego grudnia. Do tego charakterystyczne ilustracje Aleksandry Kucharskiej – Cybuch, zapach świątecznych potraw, specyficzny klimat starego domu. Warto odwiedzić Dom pod Kocią Łapką.

Wiek 5+

Wydawnictwo Ezop

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s