Czytam sobie. Poziom 1 i 2.

Seria „Czytam sobie” powstała z myślą o dzieciach zaczynających przygodę z czytaniem. Co rusz pojawiają się nowe tytuły.

Kura Krystyna i jej banda. (Poziom 1). W zagrodzie „Stokrotka” mieszkają różne zwierzęta: pies, indyk, kogut, gawron i kury. Na czele tej menażerii stoi Krystyna rasy Karmazyn. Krystyna pilnuje porządku i rządzi na całego. Pies Bies nie może szczekać, a gawron Edward wyjadać owsa z miski. Pewnego dnia w zagrodzie pojawia się lis. Marzy o tym, bez schrupać kurę Krystynę. Czy uda mu się zrealizować ten niecny plan? Jak zachowają się zwierzęta z bandy Krystyny?

Książka Justyny Bednarek została wydana w ramach poziomu 1 – czyli „składam słowa”. Znajdziecie tu 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym. Co rusz dzieci mogą ćwiczyć głosowanie wybranych wyrazów: praca, apetyt, kura, raj i inne. Na końcu dyplom sukcesu dla tych dzieci, które samodzielnie przeczytały książkę oraz tematyczne naklejki. Nie muszę dodawać, że znajdziecie tu mnóstwo świetnych ilustracji Tomka Kozłowskiego.

Akiko i Helenka. (Poziom 2). Helenka mieszka z rodzicami na pewnym osiedlu, na którym wielu mieszkańców dobrze się zna. Spotykają się na przykład w cukierni „Balbinka”. Hela lubi rozmawiać ze znajomymi. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się polsko-japońska rodzina. Czy Hela zaprzyjaźni się z rówieśniczką Akiko?

Książka Aiko i Helenka została z kolei przeznaczona dla starszych dzieci, lepiej czytających. To poziom 2. W tekście znajduje się od 800 do 900 wyrazów, zdania są dłuższe. Często są to zdania złożone z elementami dialogu. Na końcu dyplom sukcesu i tematyczne naklejki. Na każdej rozkładówce świetna ilustracje Agnieszki Żelewskiej.

Marta i skarby (Poziom 1)

Marta odwiedza swojego wuja wynalazcę. Jest ciekawa, co takiego wymyślił wuj Damazy. Okazuje się, że to zwykła froterka do czyszczenia podłóg. Choć – stop! To maszyna do wykrywania skarbów. Posiada ona specjalny ekran, dzięki któremu można łatwiej dotrzeć do różnych skarbów ukrytych w ziemi. Marta z wujem odkrywają stary medal, blok i kredki. Ciekawe, co takiego jeszcze ta dwójka znajdzie? „Marta i skarby” ukazała się w ramach serii „Czytam sobie” poziom pierwszy. Oznacza to, że początkujący czytelnik uczy się składać słowa, w tekście znajduje 150-200 wyrazów, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski. I ćwiczy głosowanie – choćby takich wyrazów jak ekran, pucował, tornado, sygnał i pokazał. Na końcu książki sześć tematycznych naklejek, które motywują początkującego czytelnika do czytania oraz dyplom sukcesu. Do tego świetne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło. Wiecie, że „Czytam sobie” ma już 10 lat? Jak ten czas szybko mija.

Otwieramy sklepik (Poziom 2)

Ela, Hela i Mela to trzy przyjaciółki, kumpelki, które pewnego dnia postanawiają otworzyć sklepik. Będzie w nim można kupić kanapki, owoce, bilety, gazety i stare zabawki. W myśl hasła „Kto ma taki sklepik, ten wnet jest bogaty”. Czy pomysł na biznes się uda? Jaką nazwę będzie nosił sklepik? Jak wyglądać będzie logo sklepiku? A może ten sklepik to początek innych działań naszych kumpelek? Książka oprócz ciekawej fabuły zawiera pewne nauki: na przykład, że we współczesnym świecie liczy się współpraca, że każda pomoc się może przydać: przy malowaniu desek, robieniu regałów. Tak sobie myślę, że wielu młodych ludzi angażuje się w różne ciekawe wartościowe projekty. Kto wie, może ta historia o trzech kumpelkach będzie inspiracją do działania na własnym podwórku.
Książka została wydana w ramach serii „Czytam sobie” poziom 2: czyli składanie zdania, 800 – 900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu. Na końcu 6 tematycznych naklejek oraz dyplom sukcesu dla początkującego czytelnika.

Wydawnictwo HarperCollins

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s