Basia i Franek. Kształty/ Pojazdy – Zofia Stanecka/ il. Marianna Oklejak

Dwie kolejne kartonowe książki dla najmłodszych, które pomagają oswajać świat. Pewnie dzieci znają Basię i Franka. To rodzeństwo: starsza siostra i młodszy brat. Basia często jest przewodniczką w zabawie, w nauce w dniu codziennym, poznawaniu świata. W książce o pojazdach Franek, miłośnik motoryzacji, poznaje różnego rodzaju środki lokomocji. Traktor, motor stryja Michała, statek, samolot, rakieta. Niektóre z nich bardzo popularne, dostępne w wielu domach. Dzieci uczą się nazw pojazdów, poznają środowisko, w których one występują. To doskonały moment, by porozmawiać na ten temat w kręgu rodzinnym. A może tato ma swój motocykl, może dziecko chciałoby polecieć samolotem do odległego kraju lub rakietą w kosmos? Książka jest tutaj punktem wyjścia do wielu rozmów, które można przeprowadzić z dzieckiem.
W części o kształtach są oczywiście… kształty. To różnego rodzaju zabawki i przedmioty, które występują w najbliższym otoczeniu, a które mają kształt różnych figur geometrycznych. To na przykład trójkąt muzyczny, czapki krasnali, koło do pływania, kwadratowe klocki, prostokątne fotografie. Maluchy uczą się nazywać figury geometryczne, poznają różne przedmioty z pokoju książkowych dzieciaków. Sama opowieść o Basi i Franku, ich zainteresowanie kształtami może być inspiracją dla dzieci czytających tę książkę. Razem z maluchami można rozejrzeć się dookoła, w ich pokoju, w całym mieszkaniu i poszukać przedmiotów, zabawek, które mają kształt trójkątów, koła, kwadratów prostokątów. Miłej zabawy!!!
Książki są wykonane z bardzo grubej tektury, są kolorowe, solidnie przygotowane na kontakt z małymi rękoma. Na pewno nie zaszkodzi im częste przeglądanie.

Wiek 0+

Wydawnictwo HarperCollins

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s