Smerfy i Krakukas/ Smerf inny niż wszystkie – Peyo

Na pewno zaintrygował Was tytułowy Krakukas.W moim przypadku było tak od razu. Olbrzymie ptaszysko, które pewnego dnia pojawiło się niespodziewanie w wiosce Smerfów. Od samego początku zaczęło sprawiać kłopoty, powodować problemy. Oj, wiele zaczęło się dziać, jego wizyta wywołała mnóstwo emocji. Smerfy postanowiły znaleźć jakiś sposób na Krakukasa, ponieważ stwierdziły, że stanowi on niesamowite niebezpieczeństwo dla nich i dla wioski. Tak to już w życiu Smerfów jest, że czasem obok Gargamela pojawia się kolejny nowy przeciwnik do zwalczenia. Czy uda im się pokonać Krakukasa?

Komiks zawiera też drugą historię: „Smerf inny niż wszystkie”. Smerfy żyją sobie spokojnie i szczęśliwie w swojej wiosce. Jednak jest ktoś, kto jest ciągle smutny i melancholijny. Inne Smerfy mówią o nim na przykład „Dziwak”, ponieważ nie chce się on z nimi bawić, grać w piłkę. Pewnego dnia smutny Smerf przyszedł do Papy Smerfa, by zakomunikować, że wybiera się w podróż dookoła świata. Oczywiście Papa Smerf twierdzi, że to szaleństwo, że czyhają na drodze na niego najróżniejsze niebezpieczeństwa. Jak inne Smerfy zareagują na decyzję smutaska? Czy faktycznie uda się on w drogę? A może jest tak, że czasami trzeba faktycznie znaleźć odpowiedzi na ważne pytania samemu? Mówi się, że podróże kształcą. Czy ta stara maksyma sprawdzi się również w przypadku smutnego Smerfa?
Kolejna część komiksowej serii: „Przygody Smerfów”. Wesołe i śmieszne historie, humor sytuacyjny i słowny, dla początkujących czytelników i dla tych, którzy lubię komiksy i dobrą zabawę.

Wiek 5+

Wydawnictwo Egmont

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s