Ja i moja mama/ Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka – Zbigniew Dmitroca

W ramach Akademii Mądrego Dziecka pojawiły się dwie nowe książeczki kartony z okienkami dla najmłodszych.

„Ja i moja mama” to książka o miłości o przywiązaniu. Misiowa mama okazuje wiele miłości swojemu dziecku, wspomina, że bardzo pokochała maluszka jeszcze przed jego narodzinami:

„Od kiedy poczułam

Twego serca bicie”.

Mały miś wymienia za co kocha swoją mamę: za rozmaite sztuczki, za bańki w  kształcie serduszka. Z mamą można oglądać rysunki, iść do supermarketu na zakupy, chodzić na plac zabaw, zobaczyć przedstawienie w teatrze lalkowym, piec ciasteczka. Mama pocieszy po wypadku na hulajnodze, przytuli, gdy źle.

Ciepła opowieść opowiedziana wierszem, z klimatycznymi ilustracjami i okienkami – serduszkiem, które wraz z następną stroną robi się coraz mniejsze. Książkę polecam też dla dzieci, które oczekują na narodziny rodzeństwa.  

Świat malucha: rzeczy, przedmioty z najbliższego otoczenia. Kubeczek, spodeczek, łyżeczka, butelka do mleka, książki, kredki, klocki, nocnik, pasta, szczoteczka do zębów, buty, kurtka i czapeczka. Widać, że maluch często jest już samodzielny: myje każdy ząbek bardzo dokładnie, papierem toaletowym potrafi wytrzeć pupę, buduje różne budowle. Jednocześnie widać radość, że tak wiele go otacza: kolorowe przedmioty umilające jego codzienność, ułatwiające funkcjonowanie, przyczyniające się do poznawania świata. Przeżycia i emocje, świat z perspektywy małego dziecka. To, co dla niego najważniejsze. Radość z faktu, że mama myje malucha, z zabawy na dworze, tworzenia czegoś nowego z klocków. Codzienne rytuały, tak ważne w życiu małego dziecka: śniadanie, zabawa, spacer, wieczorna toaleta, kolacja, szykowanie się do snu, przytulenie miśka przed snem.  Dziecko poznaje ten świat na kolorowych ilustracjach, które uatrakcyjniają okienka na każdej stronie.

Wiek 2+

Wydawnictwo HarperCollins

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s