Chrapka na apkę. Czytam sobie. Poziom 1 – Jarosław Kamiński/ il. Tomek Kozłowski

Pewnego dnia mama Mai gubi gdzieś telefon komórkowy. Maja od razu wkracza do akcji i bardzo szybko go odnajduje. Jednak tak trudno od razu oddać go mamie. Przecież taki telefon kryje w sobie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Taki telefon jest niesamowity, „zjawiskowy”. Sam gada, sam pokazuje filmy, sam proponuje gry.  Maja naciska paluszkiem apkę, która dosłownie wsysa ją w świat Internetu. A to przecież taki fascynujący świat: emotikonki, różnorodne informacje, zabawa. Pełno tego, nie wiadomo, co wybrać. W końcu Maja decyduje się na … powrót do rzeczywistości, gdzie są i mama, i tata, i pies, i kot. Książka kończy się ważnym przesłaniem: Internet jest okej, ale wyprawy tam – tylko pod okiem mamy albo taty.

Kolejna część w ramach serii „Czytam sobie” porusza ważny aktualnie temat: dziecko w Sieci. Zwłaszcza teraz, gdy panuje pandemia, dzieci spędzają długie godziny przed ekranami laptopów, z tabletami i z telefonami komórkowymi. Książka oprócz tego, że pomaga ćwiczyć czytanie, może również być ciekawym punktem wyjścia do rozmów na temat bezpieczeństwa w Internecie i o zasadach korzystania z urządzeń elektronicznych.

Ta część to jedynka (1) – czyli książka dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z czytaniem. Oznacza to składanie słów, 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym i ćwiczenie głoskowania. Na końcu – jak zwykle 6 naklejek tematycznych i dyplom sukcesu dla dziecka. Na okładce szukajcie też trzech pytań sprawdzających czytanie ze zrozumieniem.

Wiek 7+

Wydawnictwo HarperCollins

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s