Piersi – Gen – ichiro Yagyu

piersi_okladka300px

Oczywiście, że piersi budzą zainteresowanie. Bo skąd taka różnica? Te kobiece wyglądają zupełnie inaczej niż piersi męskie. No i jedna pani ma zupełnie inne piersi niż druga. Mniejsze, większe. Może niejeden rodzic musiał odpowiadać na pytania: „A dlaczego?” Książka w prosty i zrozumiały sposób tłumaczy mnóstwo piersiowych tajemnic i odpowiada na pytania, które na pewno tkwią w małych (a może i w dużych) głowach.

Dlaczego kobiece piersi są takie duże, kiedy zaczynają rosnąć, jak są zbudowane, dlaczego męskie piersi nie produkują mleka, jakie znaczenie mają piersi w życiu małego człowieka, co zawiera mleko matki. Na końcu znajduje się wyjaśnienie, że niektóre mamy nie mogły karmić swoich dzieci. Dzieci dowiadują się o mamie, która być może zmagała się z jakimś ważnym problemem (np. choroba), a jednak mimo to dzielnie wychowywała swoją pociechę. Książka kończy się dziecięca prośbą: „Mamo, opowiedz mi, jaki(a) byłem(łam), będąc małym dzieckiem”. To zachęta to rodzinnych opowieści, wspomnień, bycia razem. Wiem z własnego podwórka, że takie wspominki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i nigdy nie ma ich końca.

Książka jest wspaniale zilustrowana. Dominuje pomarańcz ludzkiego ciała. Proste ilustracje zdradzają tajniki anatomii, objaśniają ludzkie ciało, w prosty sposób odzwierciedlają problematykę. Na pewno trafią do wyobraźni dziecięcej.

Wiek 5+

Wydawnictwo Tako

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s